Su bazlı, mat görünüme sahip, akrilik emülsiyon esaslı, grenli dış cephe kullanımına uygun duvar kaplama boyasıdır. Texture Türkçede kelime anlamı olarak doku kelimesi ile eşleşmektedir. Kullanıldığı duvarda 3 boyutlu bir doku oluşturur. Bu doku dışarıdan bakıldığında çok şık ve estetik bir görünüm sağladığı için tercih edilen bir kaplama çeşididir. Texture Kaplama daha çok dış cephe kaplamalarında kullanılır. Ama iç mekânlarda doku oluşturmak istendiğinde texture kaplama gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Nefes alma özelliği sayesinde duvarda nem barındırmaz. İç mekânlarda dekoratif amaçlı olarak kullanılabilecek olan texture Kaplama boyası, iç mekânlarınıza şık ve estetik hava katar. Renk kartelası oldukça geniştir.

Su ve neme karşı dirençli olan bu kaplama çeşidinin kimyasal direnci yüksektir. Deniz kenarları tuzlu ve nemli ortamlardır. Tekxture Kaplama boyası tuz ve nemin olumsuz etkilerine karşı oldukça dirençli bir kaplama çeşididir. Ultraviyole ışınlarına karşı son derece dirençlidir. Her çeşit beton, tuğla, briket, gaz beton, sıva vb. benzer duvar yüzeylerde, koruma ve dekoratif amaçlı olarak kullanılır. Uygulama rulo veya tabanca yöntemi ile yapılır. Hava koşulları nedeni ile oluşabilen, küf, kabarmış tabakalar veya gevşek parçalar gözden geçirilerek zemin temizlenir. Boyanın uygulanacağı duvarda eski boya artıkları varsa temizlenmeli, boyanın tutunmasını önleyecek tüm faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Eğer uygulanacak yüzey cam veya metal ise boyanın zemine yapışabilmesi için uygun olan zemin oluşturulmalıdır. Çatlak veya çukur yüzeyler varsa dış cephe macunu ile doldurulmalıdır. Elastik boya yöntemleri uygulanan duvarlarda yapılmaz. Yağmurlu havalarda yapılmaz.

Duvar boya için hazır hale getirildikten sonra, boyanın duvara daha iyi yapışması için bir kat astar atılmalıdır. Astarlama işlemi izolasyon astar çeşitlerinden biri ile yapılmalıdır. Son kat için hazır hale gelen duvar dış cephe ise boya inceltilmeden uygun rulo ile eşit kalınlıkta olmak üzere tabakalar halinde duvara yayılmalıdır.  Boya kurumadan mercan rulo veya benzeri bir rulo ile zemine istenilen desen verilip, Texture Kaplama işlemi sonlandırılır.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir