Su İzolasyonu, yapıyı sel veya  yağmur gibi etkilerden korumak için aynı zamanda  yaşamımızda kullandığımız bir çok ürünün korunması amacıyla yüzeylerinin kaplanarak bu tür etkilerden zarar görmesini sağlayan  bir tekniktir. Yüzeylere uygulanan su yalıtımı bir çok şekillerde yapılabilmektedir. Poliüretan su yalıtımı  beton gibi yapısal ürünlerin yüzeylerinin sudan ve nemden korunmasını da sağlamaktadır. Yapıların daha sağlam ve  uzun ömürlü olabilmesi,  konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için suyun veya nemin yapıya zarar vermesi için yapılan işleme “su yalıtımı” denir.

Su yalıtımı nedir?

Su Yalıtımı denilince akla ilk gelen en garantili ve kesin çözüm Poliüretan ve Poliurea Su İzolasyonu uygulamasıdır. Özellikle Beton, Fayans, Ahşap, Metal gibi alanlarda  su yalıtımı, ve zemini koruma işlerinde en kaliteli, güvenilir sonuç  Poliüretan uygulamasında alınmıştır. Aynı zamanda beton zeminlerde, yürunülen alanlarda, uzun ömürlü ,sağlıklı, kir leke tutmayan ve su geçirmeyen özellikle de silinip temizlenmesi kolay yüzeylerde en çok  tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca  Poliüretan reçinenin yüksek yapışma özelliği ve film tabakası olusturma özelliğinden dolayı bir çok sektörde kullanılmaktadır. Su altına yapılan izolasyon ile birlikte, poliüretan su yalıtımı uygulamasında özellikle aralık bulunmadığı icin, su sızıntısı gibi problemler asla yaşanmayacaktir. Şap uygulamasının olmasından  dolayı  sızdırmaz bir alan sunmaktadır.

Poliüretan Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Poliüretan su yalıtım uygulamasının iyi sonuç verebilmesi  için zeminin hazır olması gerekir. Zeminin yalitima hazır olması başarılı bir izolasyonun yapilabilcegi anlamına gelir. Öncelikle yüzey nemli, ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Gerekiyorsa bir nem ölçer ile nem oranı kontrol edilebilir. Bağıl nemin yüzde ellinin altında olması gerekiyor. Şayet değilse zemin uygulama için uygun değildir.  Ayrıca daha önce başka bir nedenden dolayı yapılan bir kaplama var ise mutlaka ve öncelikle bu kaplama zeminden kazınmalıdır. Güzelce temizlenmelidir. Bu iş için  solvent adı verilen maddeyi kullanabilirsiniz. Daha sonra yalıtım işine baslanilabilir. Bununla birlikte uygulama yapacağınız mevsim ya da o günün hava sıcaklığı da  mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Hava sıcaklığının 22 derece  ve üzerinde, nem oranın düşük ve yağışın olmadığı günler tercih edilmelidir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Su İzolasyonu, yapıyı sel veya  yağmur gibi etkilerden korumak için aynı zamanda  yaşamımızda kullandığımız bir çok ürünün korunması amacıyla yüzeylerinin kaplanarak bu tür etkilerden zarar görmesini sağlayan  bir tekniktir. Yüzeylere uygulanan su yalıtımı bir çok şekillerde yapılabilmektedir. Epoksi su yalıtımı  beton gibi yapısal ürünlerin yüzeylerinin sudan ve nemden korunmasını da sağlamaktadır. Yapıların daha sağlam ve  uzun ömürlü olabilmesi,  konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için suyun veya nemin yapıya zarar vermesi için yapılan işleme “su yalıtımı” denir.

Epoksi Su yalıtımı nedir?

Epoksi Su Yalıtımı denilince akla ilk gelen en garantili ve kesin çözüm Epoksi zemin kaplama uygulamasıdır. Özellikle Beton, Fayans, Ahşap, Metal gibi alanlarda  su yalıtımı, ve zemini koruma işlerinde en kaliteli, güvenilir sonuç  Epoksi zemin kaplama uygulamasında alınmıştır. Aynı zamanda beton zeminlerde, yürunülen alanlarda, uzun ömürlü ,sağlıklı, kir leke tutmayan ve su geçirmeyen özellikle de silinip temizlenmesi kolay yüzeylerde en çok  tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca  Epoksi reçinenin yüksek yapışma özelliği ve film tabakası olusturma özelliğinden dolayı bir çok sektörde kullanılmaktadır. Su altına yapılan izolasyon ile birlikte, epoksi su yalıtımı uygulamasında özellikle aralık bulunmadığı icin, su sızıntısı gibi problemler asla yaşanmayacaktir. Şap uygulamasının olmasından  dolayı  sızdırmaz bir alan sunmaktadır.

Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi su yalıtım uygulamasının iyi sonuç verebilmesi  için zeminin hazır olması gerekir. Zeminin yalitima hazır olması başarılı bir epoksi kaplama işinin yapilabilcegi anlamına gelir. Öncelikle yüzey nemli, ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Gerekiyorsa bir nemölçer ile nem oranı kontrol edilebilir. Bağıl nemin yüzde ellinin altında olması gerekiyor. Şayet değilse zemin epoksi için uygun değildir.  Ayrıca daha önce başka bir nedenden dolayı yapılan bir kaplama var ise mutlaka ve öncelikle bu kaplama zeminden kazınmalıdır. Güzelce temizlenmelidir. Bu iş için  solvent adı verilen maddeyi kullanabilirsiniz. Daha sonra yalıtım işine baslanilabilir. Bununla birlikte uygulama yapacağınız mevsim ya da o günün hava sıcaklığı da  mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Hava sıcaklığının 22 derece  ve üzerinde, nem oranın düşük ve yağışın olmadığı günler tercih edilmelidir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir