Polyurea

İki bileşenden oluşan elastik yapıya sahip bir çeşit kimyasal türüdür. Polyurea yalıtım için kullanılabilecek bir yöntemdir. Uygulandığı alanda pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca istenilen kalınlıkta uygulanabilir bir boya olduğu için sıklıkla tercih edilir bir yöntem olan polyurea yöntemi su yalıtımı için uygundur. Sentetik poliol ve ve izosiyanat sertleştirici gibi kimyasalların karışımı ile meydana gelen polyurea sprey yöntemi ile uygulanır. Eski veya yeni yapılarda her türlü aşınma, su sızıntısı, korozyona bağlı olarak oluşan paslanma çüreme gibi olumsuzlukları % 100’e kadar engellediği ve tam koruma sağladığı için yapıyı veyahut binayı yıkıp yeniden yapmaktansa bu yöntemi uygulamak hem zaman hem de maddi olarak kazanç sağlayacaktır.

Polyurea sprey uygulaması deneyimli, işinde uzman kişiler tarafından yüksek basınçlı polyurea sprey makinası ile hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilir. İlk olarak uygulanacak alanda, zemin boya yapılmaya hazır hale getirilir. Sonra ilk kat astar olarak atılır. Zeminde talep edilen kalınlığa ulaşana kadar kat üstü kat olarak uygulanır. Sıvı olarak uygulanan bu kaplama şekli zemine sorunsuz bir şekilde yapışır. Diğer kaplama yöntemlerinden farklı olarak ek yeri olmadığı için su sızıntılarını önlemede kesin çözüm olduğu söylenebilir. Kuruma saniyeler içinde gerçekleştiği için katlar arasında beklenilmesi gerekmez. Kürleşme oranının yüksek olması, bu yüzden akma yapmaması polyure yönteminin dikey duvarlarda kolaylıkla kullanılmasına da olanak sağlar. Geleneksel yöntemlerde ek yerleri, derz alanları ve bindirme yerleri gibi alanlar zeminin zayıf noktalarıdır. Ne kadar dikkatli yapılırsa yapılsın zamanla oluşacak aşınma veya başka bir nedenle sızıntı yapabilir. Polyure ile yapılan izolasyonda bu ve bunun gibi olasılıklar ortadan % 100 e kadar kalkacaktır. UV dirençli

 Polyurea sprey boya; ev içi su yalıtımı, çatı yalıtımı, havuz yalıtımı, metal veya çelik yüzeyler, yol ve köprü yalıtımı, beton ve çimento üzeri, teras yalıtımı, atık su depo yalıtımı, kanalizasyon yalıtımı, gemi yalıtımı gibi su yalıtımı istenilen her alana güvenle, hızlı ve kolay bir şekilde uygulanır. UV ışınlarına karşı dayanıklı esnek bir üründür.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir