Poliüretan sprey köpük sprey hücresel bir yapı, kapalı hücre, düşük yoğunluklu yalıtım ve yapı malzemesidir. Poliüretan ve poliizosiyanat orantılı yüksek basınçlı makinelerle püskürtülmesiyle oluşturulan iki maddesi olan bir sisteme sahiptir. Sprey poliüretan köpük, inşaatla yapım endüstrisindeki çeşitli zorluklara kanıtlanmış çözümler sunan istisnai birçok yönlü malzemedir. Bu dünyadaki en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Birkaç saniye içinde hacminin 30-40 katı şişer ve poliüretan köpük haline gelir.

 

Poliüretan Malzemelerin Özellikleri Nelerdir?

Polyol ve Isocyanat isimli iki kimyasal madde reaksiyona girerek oluşturulan poliüretan homojen ve sert bir köpüktür. EN 253 Avrupa standardına uygun olarak olur. Uygulamalar, sahada enjeksiyon öncesi veya döküm veya ön üretim teknikleri ile yapılabilir.

Bu, reaksiyon sistemine ve bölgeye bağlı olarak birkaç saniye ile birkaç dakika arasında ayarlanır. Poliüretan sprey köpük uygulamasında blok kaplama elde edilir. Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla bağlantının olmaması, termal köprünün kaybolmasına neden olur ve tercih nedenlerinde önemli bir faktördür. Poliüretan, -200 ° C ile + 140 ° C arasındaki tüm boru sistemlerinde ve + 315 ° C’ye kadar mineral yünde kullanılabilen üstün bir ısı yalıtım malzemesidir.

Basınca dayanır ve taşıdığı sıvı ile ceket borusu arasında bir sandviç oluşturur. Ses yalıtımı sağlar. Uygulaması kolaydır. Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla, en düşük ısı iletkenliğine sahiptir. Isı iletim katsayısı 0,017- 0,019 Kcal / m sa. ° C arasındadır. Uygulama alanı temiz olmalıdır. Poliüretanın uygulanacağı alan ıslak olmamalıdır.

Marmara bölgesinde, 20- 30 mm. poliüretan sprey yalıtımının kalınlığı uygun olarak kabul edilir. İklim koşullarına ve hava sıcaklığına göre, bazı alanlarda 10 ila 20 mm arttırılarak yalıtım kalınlığı uygulanır. Poliüretan, sıvının çok kısa sürede reaksiyona girmesi, genleşmesi ve sertleşmesi şeklinde püskürtülür. Bağlantısız ve köprü olmadan tam izolasyon sağlanır. Kolayca gezilebilir.

 

Poliüretan Köpük Spreyinin Avantajları

Yalıtımda kullanılan poliüretan yalıtım malzemeleri, geleneksel sistem yalıtım malzemelerine göre birçok avantaja sahiptir. Bunlar ise: Yüksek basınçlı poliüretan makine ile uygulanan poliüretan sprey köpük bu uygulama motorlar, kompresörler, ham madde pompaları ve hortumlar içeren tam hücresel bir sistem ile gerçekleştirilir.  Eğitimli personel bu hücresel sistem ile yerinde uygulamalar yürütmektedir. Püskürtülen malzeme, rahat olduğu yere yapışır.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir