Kaplama Nedir?

Portakal kabuğu kaplama adından da anlaşılacağı gibi, portakal kabuğu desenine sahip bir katmandır. Kaymaz zemin elde etmek için turuncu renkli bir epoksi kaplama kullanılır. Özellikle kaygan zeminlerin güvenli ortamlara geçmesini zorlaştıran bu tip kaplama ile estetik bir görünüm elde edilebilir. Tercihen, zemini ıslak bir çalışma alanında güvenli bir şekilde basımı yapılabilir.

kaplama ile kaplanmış epoksi kaplama her renkte üretilir. Temizlik için pratik olan portakal kabuğu kaplama, yüksek aşınma direncine sahiptir. Dayanıklı, sert çizilmiş tabakası mükemmel bir beton bariyerdir. Ayrıca toz önleyici özelliğe sahiptir.

Ekonomik bir kaplama sistemi olan  kabuğu kaplama, zemin koşullarına bağlı olarak ince veya orta kalınlıkta uygulanabilir. Şirketler, başvuruyu müşterinin belirlediği şekilde yerine getirir, aynı zamanda kalınlığın nereye uygulanması gerektiğini de önerir.

 

Epoksi Portakal Kabuğu Özellikleri Nelerdir?

Portakal kabuğu kaplama, kaygan ve ıslak yüzeylerde estetik görünüme sahip ve insanları olası tehlikelerden korumak için uyaran bir zemin kaplama türüdür.

Portakal kabuğu epoksi döşeme genellikle havuzlarda, banyolarda, hastanelerde, laboratuvarlarda ve araç servis alanlarında kaygan ve ıslak zeminleri önlemek için kullanılır.

Bu görünüm ve desen portakal kabuğunu andırır ve ondan sonra adlandırılır. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplaması, bir tür yüksek kaliteli ve özel IR kaplamasıdır. Kaygan olmayan bir yer elde etmek amacıyla koruma amacıyla üretimi olmuştur. Islak ya da kaygan çalışma yerlerinde tercih edilir çünkü zemine güvenli bir şekilde bastırılır.

Bu tür kaplama her zevke ve ihtiyaca uygun yapılabilir. Bu ürün aynı zamanda dayanıklı, kaliteli, kolay temizlenebilir, tamir ve su geçirmezdir. Aşınma ve sürtünmeye neden olmayan sağlam bir zemin oluşturur.

 

Epoksi Portakal Kabuğu Kullanımı

Estetik bir görünüm sunduktan sonra uzun ömürlü bir kaplamanın başlangıcı olan  portakal kabuğu kaplaması, iç ve dış otoparklar, fabrikalar, atölyeler, tekstil fabrikaları, depolar, mağazalar ve alışveriş merkezleri gibi birçok alana uygulanabilir.  epoksi kaplama, palet kamyonu, forklift, kamyon, gibi araçlardan etkilenmez. Portakal kabuğu gibi epoksi kaplama solvent içermez. Ancak bu süre hava şartlarına göre değişmektedir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir