Sprey Polyurea , özel donanımlı gezici mobil ekipmanları ile kolayca uygulanabilen bir kaplama sistemidir. Polyurea Sprey Kaplama uygulama aracı; sprey polyurea makinesi, ısıtmalı hortum, kompresör, jeneratör, hava kurutucu, elektrik panosu, varil transfer pompaları, elektrik kablosu ve uygulama tabancası araç ve gereçlerinden oluşmaktadır. Polyurea sprey diğer uygulamalara göre kullanıma bağlı deformasyon ve problemleri daha fazla yok etme özelliğine sahiptir. Bu uygulamada püskürtme yöntemi kullanıldığından dolayı ek yeri oluşturmaması da avantajlarından bir tanesidir.  Bu uygulamadan sonra alanın hizmete veya kullanıma açılması çabuk olabileceği için işletmeler tarafından çok sık tercih edilen kaplama çeşitlerinden biridir. Polyurea kaplama, su yalıtım konularında dünyadaki en son teknolojidir.

Polyurea sprey uygulamalarında ilk önce zemin için keşif yapılır ve sonrasında gerekli çalışmalar başlatılır. Uygulamadan önce toz ve kirden arındırmak gerekli görülürse basınçlı makineler ile temizleme sağlanır.  Zeminde temizleme sağlandıktan sonra zemin fayans ise süpürme işlemi özel süpürme araçları ile süpürülür ve sonrasında fayans astarı uygulaması yapılır. Astar kuruduktan sonraki aşama Polyurea Sprey Kaplama uygulamasına geçilir. Özel donanımlı polyurea makinesi ve polyurea ham maddesi ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınır, yüksek basınçlı özel sprey tabancası ile uygulanacak yüzeye istenilen kalınlık ölçüsünde sprey polyurea uygulanır.  Polyurea çok hızlı kür leş me sağlar, zor yüzeylere de kolay bir şekilde uygulanabilir. 15-20 dakika süre içinde kuruyan uygulama bu alanın kısa süre içerisinde kullanılabilmesine olanak tanır.

Polyurea Sprey Kaplama çok çeşitli alanlara uygulanabilir. Problemsiz ve kolay bir yol olduğundan kaplama yapımında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çatı ve terasların sprey polyurea su yalıtımı; mutfak, banyo, tuvalet gibi su ile çok sık temas eden yerlerin polyurea ile izolasyonu, temel ve perde betonların su yalıtımı gibi örnekler çok çeşitli yerlerde polyurea sprey kaplama uygulamasının yapılabileceğinin göstergesidir. Bunun yanında korozyona karşı korunacak yüzeylerin kaplanması, otopark ve zemin kaplamaları, hayvan barınaklarının kaplanması,

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir