Poliüretan Astar Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Poliüretan astar için çift bileşenli yüzeylerden yapılan izosiyanat ve polyol bileşenleri mükemmel yapışkanlık özelliklerine sahiptir. Poliüretan astar su yalıtım uygulamaları, ahşap yüzeyler, EPDM ön yapıştırma, PVC membranlar için kullanılabilir. Bildiğiniz üzere, bugün birçok alanda tercih edilen astar türü poliüretan astardır.

Kokusuz ve hızlı montaj özelliği ile çok popüler olan bu tip astar hem evlerde hem de okullarda, hastane endüstrisinde ve endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Poliüretan astarlar, tüm astarlardaki esneklikleri ile göze çarpmaktadır. Tek veya çok bileşenli bir bileşen astar için söylenmesi gereken şey: Astar yalıtım veya kaplama işi olmadan, herhangi bir görev yapamaz.

Yalıtım ve kaplama endüstrisinde kullanılan kimyasal kaplamalar için, astarlar ara katmanlar olarak hareket eder ve tüm yüzeylerde yapışmayı artırabilir. Kaplamalar ve yalıtım, tüm ahşap, beton, metal ve PVC yüzeyler için geliştirilmiş özel olarak formüle edilmiş astar yardımı ile gerçekleştirilir.

 

Astar Kullanımı 

Birincil poliüretan astar tek bileşen ve çift bileşen olarak iki bileşene ayrılır. Birincil bileşenler, poliüretan çift bileşenli malzemenin zemine daha iyi yapışmasını sağlayacak ara görevi gerçekleştirir. Beton, fayans veya seramik yüzeylerde güvenlilik de kullanılır.

 

Beton Yüzey Üzerinde Poliüretan Astar Kullanımı

Beton yüzey astar atılmazsa, betonda solunum olması nedeniyle bir iğne deliği göreceksiniz. Astar yapıştırıcıların, aşırı kaplama öncesi betona uygulandığında iki amacı vardır. Beton yüzeyini kaplarlar, böylece sonraki nem kaplamaya zarar vermez. Kaplama veya alt tabakaya bağlamak için bağ çizgileri geliştirirler.

Beton, gözenekli yapısı ve yüksek alkaliliğinden dolayı katmanları tutmak için genellikle iyi bir alkalinite değildir. Astara eski betonu eklerseniz, daha fazla sorun yaşarsınız. Yüzey kuru ve kırılgan olabilir, bu da yüzeyin soyulmasına ve yeni katmanların ayrılmasına neden olabilir.

Çözüm, tüm sıvı faz ve katı faz uygulamalarına fayda sağlayan birleştirme astarı uygulamaktır. Gözenekli alt tabakanın kapatılmasının yanı sıra, üstteki bağlı astar, üst tabaka ıslanmasını artırarak dağılmayı kolaylaştırır. Bu noktada, esnekliği iki tabaka arasında çıkıntı yapan r kullanılması daha uygundur.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir