Nem toleranslı  astar  bin iki bileşenli, düşük viskoziteli, solvent içermeyen epoksi bazlı reçinedir. Ayrıca nemli, beton ve minarel zeminlere kolayca yapışabilen emprenye astar malzemesidir. Nem toleranslı astarin  kullanıldığı yerler ise; İç ve dış mekanlarda, nemli yüzeylerde, beton ve çimento esaslı mineral yüzeylerde, BAUMERK markalı epoksi ve poliüretan zemin kaplamaları öncesinde astar olarak kullanılır. Aynı zamanda epoksi esaslı tesviye harçları ve harç kaplamalarının bağlanmasında, agrega ile karıştırıldığında, dolgu ve tamir harcı olarak kullanılabilmektedir.

 

Nem Toleranslı Astarın Diğerlerine Göre Avantajları

Nem toleranslı astar diğerlerine göre nemli yüzeylere daha kolayca yapışabilir. Solvent içermez, iç mekanlarda güvenle, kolayca kullanılabilir. Düşük viskoziteli yapısı sayesinde mükemmel, kaliteli enetrasyon özelliğine sahip bir astar türüdür. Yuksek  kimyasal dayanıklılığa sahiptir. Her zemine uygulaması kolaydır. Düşük viskozitelidir. Yüksek kalitede penetrasyon özelliğine sahiptir. Diğerlerine göre  katlararası bekleme süreleri kısadır .Çok amaçlıdır. Dış mekanlarda da kullanılabilir. Beton yüzeylerin, çimentolu şapların ve epoksi harçların astarlanmasında normal ve çok emici yüzeylerde  kullanılır. Çimento esaslı nemli yüzeylere mükemmel tutunma özelliğine sahiptir. Daha sonra uygulanacak epoksi kaplama ve boyalar için yapışma köprüsü görevine sahiptir. Beton yüzeyin kapiler boşluklarına derinlemesine nüfuz eder ve boşlukları doldurur. Kimyasallara ve inorganik asitryere karşı dayanıklıdır, mekanik gücü oldukça yüksektir.

Yüzeye uygulama şekli

Nem toleranslı astar kullanılmadan önce öncelikle yüzey uygun hale getirilir. Zemin kaplamasından önce yüzey pas, yağ, gres ve toz gibi kirli kalıntılardan temizlenir. Böylece uygulama yapılacak alan raspalanarak kaplamaya hazır hale getirilir. A bileşeni epoksi reçine bir karıştırıcı altında yavaşça karıştırılır, sonrasında B bileşeni epoksi sertleştirici yavaşça A bileşenine eklenerek düşük devirde 3-4 dakika boyunca homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Elde edilen karışım;  rulo, mala ya da gelberi kullanılarak yüzeye uygulanır. Ayrıca nem toleranslı epoksi astar agrega karıştırılarak harç olarak da kullanılabilir. Karışım 30 dakika içinde mutlaka yüzeye uygulanmalıdır. Katlar arası bekleme süresi hava şartlarına bağlı olarak on ile kırk sekiz saat arasındadır. Tüm kürlenme yedi günde tamamlanır. Uygulamadan sonra yüzey en az bir gün su ile temastan muhafaza edilmelidir.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir