Epoksi Self Levelling Kaplama Nedir?

Epoksi self levelling, kolay temizlenebilir ve tozsuz bir zemin kaplamasıdır. Temizlemesi kolay, orta derecede mekanik dayanıma ve kimyasal dirence sahiptir.

Epoksi self leveling, parlak, sağlam ve pürüzsüz yeni bir beton zemin yüzeyini veya hasarlı, oyuk, hasarlı beton zemin yüzeyini yapan bir tür zemin kaplamasıdır. Bu kimyasal kaplama ile zeminler çok uzun süre hızlı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması bittikten yaklaşık 1 gün sonra yapılarak üzerinde yürüyüş için hazır olur. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün boyunca ağır yüklere maruz bırakılmamalıdır.

 

Epoksi Self Levelling Kaplama Nerede Kullanılır? Uygulama Alanları Nerelerdir?

Tüm endüstriyel zeminler de ilaç fabrikaların da hastaneler de kimyasal tesisler de hastaneler de elektrik fabrikaların da makine fabrikaların da gıda üretim tesislerin de kimyasal tesisler de tekstil fabrikaların da garajlar da plastik üretim tesislerin de sergi salonların da sergi salonların da kullanılır. Otomotiv sektörü ve tüm depolar. Farklı renk tercihleriyle kullanılabilir.

Bu epoksi self levelling ve kendinden seviyeli epoksi uygulaması, tüm iç mekanlarda kullanıma uygundur çünkü uygulanacak yüzeye cam benzeri bir görünüm verir, kolay ve hızlı uygulanır ve mukavemeti yüksektir. Çok kısa sürede kullanılmış olan bu uygulamada, yapısı çok estetik bir görünüme sahiptir.

 

Bu orta kalınlık sınıfını içerir.

  • Kalınlığı 1 mm ila 3 mm arasında değişmektedir.
  • Pürüzsüz yüzey sunar.
  • Sürtünme, aşınma ve darbelere karşı orta direnci vardır.
  • Temizlemesi kolaydır.
  • Anti-Bakteriyel Özellikler vardır.
  • Su geçirmez, tozsuzdur.
  • Onarımı, bakımı kolay ve ucuzdur

 

Uygulama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makine yolu: Uygun zemin hazırlığı, epoksi kendinden seviyeli kaplamanın yaşı ile doğru orantılıdır. Dayanıklı ve sağlıklı bir zemin için önemlidir. Kullanılacak malzemeler, üretim standartları ile kalite ve marka tercih edilmelidir. Epoksi içindeki reçinenin oranı doğrudan kaliteyi etkiler. Bazı uygulayıcı şirketler üretim karışımının tamamen dışında kendi karışımlarını hazırladıklarını öne sürüyorlar.

Referans: Ülkemizdeki öncü projeler yapılmakta bu daha fazlasıyla öne çıkarmaktadır. Bu başarının ardında, işe, ekonomik yapıya ve yüksek kaliteye bağlı kalınan değer yatmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir