Endüstriyel Zemin

Nemden ve soğuktan korunmak, eşyaları yerleştirmek için sağlam ve pürüzsüz yüzey oluşturma işine zemin kaplama denir.  Zeminin ne tür bir yöntemle kaplandığı kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden kaplatılacak alanda bir keşif yapılarak hangi tür zemin kaplamasına ihtiyaç duyulduğu bu işte uzman kişiler tarafından belirlenmelidir.  Epoksi Zemin, Poliüretan Zemin, Kauçuk Zemin,  PVC Zemin,  Endüstriyel Zemin türleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Endüstriyel Zemin Türleri;

  • Epoksi Zemin; suya dayanıklı, yağ ve kimyasal dirençli, kolay temizlenir, her türlü aşınma ve sürtünmeye karşı mukavemeti yüksek, hijyenik, kaymaz, izolasyon özelliği olan, anti bakteriyel, uzun ömürlü bir kaplama yöntemidir.  Uygulama esnasında zemin her türlü pürüzden arındırılmalıdır.
  • Poliüretan Zemin; akışkan ve esnek bir yapıya sahip, UV ışınlarına dayanıklı, çatlama veya kuruma yoluyla oluşan her türlü deformasyona karşı dirençli, renk seçenekleri oldukça geniş mat veya parlak görünüme sahip son kat boyasıdır. Sıcaklığa karşı direnci yüksektir. Kolay temizlenir. Endüstriyel Zemin kaplaması olarak güvenle kullanılabilir.
  • PVC Zemin; estetik görünüme sahip, yalıtım özelliği olan, uzun ömürlü, kolay temizlenir, paslanmaz, ısı direnci ve ses yalıtımı yüksek, yanmaz malzeme yapısına sahiptir. Bakım ve imalat maliyeti düşüktür. Bu nedenlerden dolayı en çok tercih edilen kaplama türüdür.
  • Kauçuk Zemin; bu zemin türü yapı itibarı ile diğer zemin kaplamalarından farklı olarak yumuşak bir dokuya sahiptir. Her türlü hava koşuluna dayanıklıdır. Açık alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama çeşididir. Tüm zeminlere kolaylıkla uygulanabilir. Kanserojen madde içermez. Bu sebeplerden okullarda, oyun alanlarında sıklıkla tercih edilir.

Endüstriyel Zemin Uygulama alanları;

Fabrikalar, hava alanları, park alanları, terminaller, limanlar, akaryakıt alanları, yaya yolları, açık ya da kapalı otopark alanları, soğuk hava depoları, hastaneler, askeri alanlar, alışveriş merkezleri, gıda tesisleri, ilaç depoları, oteller, kaldırımlar, yürüyüş yolları başta olmak üzere birçok alanda kullanılır.

Endüstriyel Zemin uygulaması yapılacak alan nem, kir ve tozdan arındırılmalıdır. Alan uygulama yapılmadan önce pürüzsüz hale getirilmelidir. Kapalı alanda işlem yapılacak ise alanın havalandırılmasına tam kuruma sağlanana kadar devam edilmelidir.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir