Alifatik Boya

Su geçirmeme özelliği olan, güneş ışınlarına karşı dayanıklılığı yüksek, kimyasal maddelere dayanıklı, kolay temizlenir, aşınmalara direnç gösterebilen, iç ve dış mekânlar olmak üzere uygun tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen Alifatik Boya iki bileşenden oluşan, akrilik, düşük oranda solvent içeren, poliüretan asaslı bir son kat boyasıdır.

Alifatik boya 5 derece ile 35 derece arasında saklanmalı ve nemden korunmalıdır. Kullanmadan önce boya iyice karıştırılmalıdır. Bu işlemlerden sonra başka bir yerde karıştırılan sertleştirici dökülerek iki boya birbiri ile homojen hale gelene kadar çırpıcı yardımı ile karıştırılması tavsiye olunur. Alifatik içerisinde solven ihtiva ettiği için uygulanacak alanın uygulama esnasından boya kuruma sürecine kadar havalandırılmasına dikkat edilmelidir. İşinde uzman kişilerin yapması tavsiye edilir. İyice karıştırılan alifatik boya bekletilmeden hemen uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak zemin kuru ve temiz olmalı, eski boya artıkları temizlenmelidir. Yüzey boşlukları uygulanacak alanın yapısına göre, uygun tamir harcı veya uygun dolgu malzemesi ile doldurulmalıdır. Uygulamanın yapılacağı alan epoksi veya poliüretan zemin kaplama ile kaplanmış ise, zemin sertleşmesinden itibaren geçen 24 saat içerisinde boyama işlemi yapılmalıdır. Eğer bu süre içerisinde işlem yapılmadı ise, zemin zımpara veya mekanik yöntem kullanılarak pürüzlü hale getirilmelidir. Kat üstü kat uygulamasına uygun değildir. Katlar arasında bekleme süresi ortalama bir gündür. Kuruyana kadar su ve yağmurdan korunmalıdır. Tam kuruma için en az bir gün beklenilmelidir. Çabuk kuruması sebebi ile hem yatay yüzeyler hem de dikey yüzeyler kolaylıkla uygulanabilir. Boya fırça rulo veya püskürtme yöntemlerinden uygun olan hangisi ise onunla uygulanmalıdır.

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, okullar, marketler, büyük ya da küçük uçak hangarlar, otoparklar, enerji santralleri, spor salonları, yüzme havuzu, su deposu, imalat ve üretim tesisleri başta olmak üzere istenilen tüm alanlarda uygulanabilir. Alifatik Boya uzun ömürlü oluşu, hava şartlarından etkilenmemesi, çabuk kuruması, toz kaldırmaması, çizilmelere ve hava şartlarına karşı dirençli oluşu, estetik yapıya sahip olması, oluşabilecek aşınmaları asgariye seviyelere düşürmesi, uygulandığı alanda pürüzsüz bir tabaka

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir